4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Dönem 2. Yazılı Soruları

İçerikte yer alan 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Dönem 2. Yazılı Soruları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanmış ders kitapları, çalışma kitapları ve etkinlik kitapları incelenerek hazırlanmıştır. Microsoft Word üzerinden hazırlanmış bu dokümanı yine aynı programı kullanarak açabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Dönem 2. Yazılı Soruları genel olarak çoktan seçmeli soru ağırlıklıdır. Doğru yanlış ve boşluk doldurma sorularına da yer verilmiştir. Boşluk doldurma şeklinde ayrı bir bölümde Salli-Barik duaları yer almaktadır. Her soruda beş adet boşluk bulunmaktadır ve bu bağlamda her soru 5 puan olarak hesaplanmıştır. Hz. Muhammed’in kimlik bilgileri bölümünde ise boşluk sayısına göre puanlama yapılmış olup her boşluk 2 puan şeklinde değerlendirilmiştir.

Aşağıdaki sınavda sadece Fil Olayı ile ilgili olan soru boşluk doldurma şeklinde çoktan seçmeli soru biçiminde verilmiştir.

Diğer Materyaller

İçeriğin bu başlık altındaki bölümünde topluluk tarafından hazırlanmış çeşitli 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2. Dönem 2. Yazılı Soruları yer almaktadır. Bu yazılı sınavların içerikleri hakkındaki detaylar ve hazırlayan bilgisi her dosyanın kendine ait indirme sayfası içinde yer almaktadır.

Bu kısımdan sonraki bölümde yer alan dosyalar internette herkesin ulaşabileceği şekilde paylaşılmış dosyalardır. Eğer bir dosyanın bilgilerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız veya paylaşılmasını istemiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.

Herhangi bir içerik eklenmemiş. İlk ekleyen siz olmak için kayıt olun veya iletişime geçin.

Furkan
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, ikincogretmen.com yazarı, genel editörü.