4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Materyalleri

4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ilişkin ünite ve konu başlıklarına göre ayrılmış materyaller listelenmiştir. Bu materyaller arasında sunular, konu özetleri, konu tarama testleri, çalışma kağıtları, etkinlikler ve oyunlar yer almaktadır. Ders içeriklerinden ayrı olarak 4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı sınav sorularına da içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.

Sunular

Eklenecek…

Konu Özetleri

4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konu özetleri, ders kitabında yer alan bilgilere dayanarak ve bu bilgilerin atıfta bulunduğu kaynaklardan hazırlanmıştır. Ünite başlıklarına göre ayrılmış olan materyallere aşağıdaki menülerden ulaşabilirsiniz.

1. Günlük Hayattaki Dini İfadeler

Din, akıl sahiplerini kendi istek ve hür iradeleri ile hayırlı olan şeylere sevk eden ilahî kurallardır. Bu kurallar davranışlarımızı etkilediği gibi dilimizi de etkiler. Günlük konuşma dilimizde kaynağını dinden alan birçok ifade vardır. Bunlara dinî ifadeler denir


Konu Tarama Testleri

Eklenecek…

Yazılı Sınav Soruları

4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı sınav soruları aşağıdaki başlıklar altında listelenmiştir. İndirmek istediğiniz yazılı sınav için yanındaki indirme butonuna basabilirsiniz.

1. Dönem Yazılı Sınavları

2. Dönem Yazılı Sınavları

Victor
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, ikincogretmen.com yazarı, genel editörü.