7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Materyalleri

7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ilişkin ünite ve konu başlıklarına göre ayrılmış materyaller listelenmiştir. Bu materyaller arasında sunular, konu özetleri, konu tarama testleri, çalışma kağıtları, etkinlikler ve oyunlar yer almaktadır. Ders içeriklerinden ayrı olarak 7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı sınav sorularına da içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.

Sunular

Konu Özetleri

Konu Tarama Testleri

Yazılı Sınav Soruları

Sunular

Eklenecek…

Konu Özetleri

7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konu özetleri, ders kitabında yer alan bilgilere dayanarak ve bu bilgilerin atıfta bulunduğu kaynaklardan hazırlanmıştır. Ünite başlıklarına göre ayrılmış olan materyallere aşağıdaki menülerden ulaşabilirsiniz.

1. Melek ve Ahiret İnancı

Allah (c.c.), gözle görülenlerin dışında görülemeyen bazı varlıklar da yaratmıştır. Bunların başlıcaları melekler, cinler ve şeytandır. Biz; melekleri, cinleri, şeytanı gözlerimizle göremeyiz ve duyu organlarımızla algılayamayız. Çünkü onlar, duyu organlarımızla algılayabileceğimiz özelliklerde yaratılmamışlardır. Ama biz yine de hem meleklerin ve cinlerin hem de şeytanın var olduğuna, şüphe etmeksizin inanırız. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de ve hadislerde bu varlıklardan söz edilmektedir. Meleklerin, cinlerin ve şeytanın bazı özellikleri açıklanmaktadır.


Konu Tarama Testleri

Eklenecek…

Yazılı Sınav Soruları

7. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı sınav soruları aşağıdaki başlıklar altında listelenmiştir. İndirmek istediğiniz yazılı sınav için yanındaki indirme butonuna basabilirsiniz.

1. Dönem Yazılı Sınavları

2. Dönem Yazılı Sınavları