8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Materyalleri

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ilişkin ünite ve konu başlıklarına göre ayrılmış materyaller listelenmiştir. Bu materyaller arasında sunular, konu özetleri, konu tarama testleri, çalışma kağıtları, etkinlikler ve oyunlar yer almaktadır. Ders içeriklerinden ayrı olarak 8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı sınav sorularına da içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.

Sunular

Konu Özetleri

Konu Tarama Testleri

Yazılı Sınav Soruları

Sunular

Ders Kitabı

Konu Özetleri

8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konu özetleri, ders kitabında yer alan bilgilere dayanarak ve bu bilgilerin atıfta bulunduğu kaynaklardan hazırlanmıştır. Ünite başlıklarına göre ayrılmış olan materyallere aşağıdaki menülerden ulaşabilirsiniz.

1. Kader İnancı

Kelime olarak kader; bir şeye gücü yetmek, biçimlendirmek, planlamak, ölçü ile yapmak, kıymetini bilmek, mukayese etmek anlamlarına gelir. Terim olarak ise kader; Allah’ın (c.c.) sonsuz ilmi ve kudretiyle, evrende olmuş ve olacak olan her şeyi takdir etmesidir.


Konu Tarama Testleri

Eklenecek…

Yazılı Sınav Soruları

8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı sınav soruları aşağıdaki başlıklar altında listelenmiştir. İndirmek istediğiniz yazılı sınav için yanındaki indirme butonuna basabilirsiniz.

1. Dönem Yazılı Sınavları

2. Dönem Yazılı Sınavları

Victor
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, ikincogretmen.com yazarı, genel editörü.