8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Materyalleri

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

8. sınıf Peygamberimizin Hayatı dersine ilişkin ünite ve konu başlıklarına göre ayrılmış materyaller listelenmiştir. Bu materyaller arasında sunular, konu özetleri, konu tarama testleri, çalışma kağıtları, etkinlikler ve oyunlar yer almaktadır. Ders içeriklerinden ayrı olarak 8. sınıf Peygamberimizin Hayatı yazılı sınav sorularına da içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.

Sunular

Konu Özetleri

Konu Tarama Testleri

Yazılı Sınav Soruları

Sunular

  • 1. Ünite
  • 2. Ünite
  • 3. Ünite
  • 4. Ünite
  • 5. Ünite

Ders Kitabı

Konu Özetleri

8. sınıf Peygamberimizin Hayatı konu özetleri, ders kitabında yer alan bilgilere dayanarak ve bu bilgilerin atıfta bulunduğu kaynaklardan hazırlanmıştır. Ünite başlıklarına göre ayrılmış olan materyallere aşağıdaki menülerden ulaşabilirsiniz.

1. Peygamberimizin Çocukluk Yılları

Peygamber Efendimiz, Arap Yarımadası’nda yer alan Hicaz Bölgesi’ndeki Mekke şehrinde dünyaya geldi.

O günlerde Arap Yarımadası’ndaki önemli şehir merkezlerinden bazıları şunlardı: Yesrib (Medine), Mekke, Taif, San’a, Aden, Hayber, Necran, Tebük. Yine o zamanların iki büyük devleti olan Bizans ve İran imparatorlukları, Arapların komşusuydu.


Konu Tarama Testleri

Eklenecek…

Yazılı Sınav Soruları

8. sınıf Peygamberimizin Hayatı yazılı sınav soruları aşağıdaki başlıklar altında listelenmiştir. İndirmek istediğiniz yazılı sınav için yanındaki indirme butonuna basabilirsiniz.

1. Dönem Yazılı Sınavları

2. Dönem Yazılı Sınavları

Victor
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, ikincogretmen.com yazarı, genel editörü.