Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları

İlkokul ve ortaokul kademesinin tüm sınıfları için hazırlanmış temel dini bilgiler yazılı sınavları bu yazı altında paylaşılmıştır. Sınavlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmış ders kitapları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sınavlarda her zorlukta sorular bulunmaktadır. Bunun yanında öğrenme düzeyi düşük öğrenciler de göz önünde bulundurulmuştur. Dolayısıyla şans başarısı yüksek doğru yanlış sorulara da yer verilmiştir. Dilerseniz bu bölümleri kaldırarak düzenleyebilirsiniz.

Temel Dini Bilgiler yazılı sınav belgelerinde yer alan www.ikinciogretmen.com yerine kendi okul adınızı yazmanız yeterlidir.

Aşağıda yer alan yazılı sınavlara her sınıfın materyal sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Yeni yönetmeliğe göre hazırlanmış yazılı soruları için: Temel Dini Bilgiler Dersi Açık Uçlu Yazılı Soru Örnekleri yeni

mescid-i nebi

Temel Dini Bilgiler Yazılı Sınavları

6. Sınıf (İslam-1) Yazılıları

6. sınıf Temel Dini Bilgiler dersi için hazırlanmıştır. Bu yazılı sınavlarda LGS konularıyla da alakalı sorular bulunurken aynı zamanda kolay sorular da yer almaktadır. Şans başarısı yüksek olan doğru yanlış tercihli sorulara da yer verilmiştir. Bazı sorularda renkli görseller kullanılmıştır. Bu nedenle çıktı almadan önce soruları kontrol etmeniz önerilir.

İlgili içerik: 6. Sınıf Temel Dini Bilgiler İçerikleri

1. Dönem 1. Yazılı Sınav

1. Dönem 2. Yazılı Sınav

2. Dönem 1. Yazılı Sınav

2. Dönem 2. Yazılı Sınav

7. Sınıf (İslam-2) Yazılıları

Ortaokul kademesi 7. sınıf öğrencileri için hazırlanan bu sınavdaki maddeler bilenle bilmeyeni ayırt edecek şekilde düzenlenmiştir. Dosya kağıdının en az düzeyde kullanılması için kenar boşlukları en dar şekilde düzenlenmiş ve iki sütun kullanılmıştır.

İlgili içerik: 7. Sınıf Temel Dini Bilgiler İçerikleri

1. Dönem 1. Yazılı Sınav

1. Dönem 2. Yazılı Sınav

2. Dönem 1. Yazılı Sınav

2. Dönem 2. Yazılı Sınav