Öğretmenler için Ücretsiz Canva Pro

canva uzaktan eğitim

Canva, kullanımı kolay birkaç tasarım aracının yanı sıra birinci sınıf fotoğraflar, simgeler, illüstrasyonlar ve videolardan oluşan koleksiyonlara sahip bir tasarım platformu. İş dünyasında, eğitimde ve kişisel kullanım için çeşitli alanlarda popüler bir araç. Özellikle pandemi döneminde, Canva uzaktan eğitimde oldukça faydalı bir araç olarak farkını ortaya koymuştu.

Canva’yı Eğitim için Kullanmak

Canva’yı eğitim için kullanmak istiyorsanız, yani bir öğretmenseniz, Canva’yı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunun için okulunuzdan size özel verilen e-posta adresiyle Canva’ya kaydolmanız yeterlidir. Elinizde böyle bir e-posta adresi yoksa kişisel eposta adresinizle kaydolarak da Canva Pro’yu ücretsiz kullanabilirsiniz.

Canva Eğitim Programı’na katılmak için ilgili sayfada bulunan formu dikkatlice doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra Canva’dan gelecek e-posta ile birlikte Canva Pro hesabınıza tanımlanacaktır.

Canva Pro Ücretsiz Yapma

Formu doldururken şu adımları takip edebilirsiniz:

1. Adım: Ekip

“Eğitim” sekmesinden “Öğretmenler ve okullar için” seçeneğine tıklayarak Canva Eğitim sayfasına gidin. “Öğretmenler için doğrula” seçeneğini takip ettikten sonra, ekip yükseltme menüsünden profilinize bağlı bir ekip oluşturacaksınız.

2. Adım: Daha fazla bilgi

Bu adımda, okul bilgilerinizi ve adınızı doldurmalısınız. Soy isminiz öğretmen kartında farklı olabilir. Ancak bu pek önemli değil. Okul adresi otomatik olarak tamamlanacaktır. Bu yüzden sadece okulunuzun bulunduğu caddeden veya sokaktan başlayarak adresi yazmanız yeterli olacaktır. Okul web sitesini eklemek isteğe bağlıdır. Bunu yapmanız doğrulama için işlemleri hızlandırabilir, bu nedenle eklemekte fayda var.

3. Adım: Doğrulama belgeleri

Doğrulama belgeleri için üç farklı seçenek bulunmaktadır. En sağlam belge olarak öğretmen kimlik kartınızı, mebbis ekran görüntüsünü veya okul sitesinde adınızın yer aldığı kadro sayfasının ekran görüntüsünü yükleyebilirsiniz. Belgeleri yükledikten sonra başvurunuz ile ilgili gelecek olan onay e-postasını kontrol etmeyi unutmayın.

4. Adım: Branş

Başvurunuz tamamlanmış gibi görünse de sıradaki adımda branşınızı ve hangi sınıflara ders verdiğinizi belirtmeniz istenecektir. Bu bilgileri doldurduktan sonra Canva’dan gelecek onay e-postasını bekleyebilirsiniz.

E-posta kutunuzda ilk olarak sıraya alındığınıza dair bir e-posta alabilirsiniz. Kısa bir süre sonra onay e-postanız gelecektir. Eğer bu e-postalar gelmezse, belgelerinizi okuyamadıklarına dair bir e-posta da alabilirsiniz.