EBA Harici Canlı Ders Oluşturma Nasıl Yapılır?

Koronavirüs önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim kararı aldı. Artık yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitime geçtik. Bu durumda öğrenciler EBA TV yayınlarını takip ederken kendi öğretmenleriyle canlı ders de işleyebilecek. EBA platformu üzerinden gerçekleşecek canlı dersler için öğretmenlerin öncelikle canlı dersler oluşturması gerekiyor.

EBA Harici Canlı Ders Oluşturma

Önceden idareciler canlı ders ataması yaparken artık öğretmenlerin kendileri harici ders oluşturması gerekiyor. Bunun için yapılması gerekenler çok basit.

1. Adım

EBA platformuna giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Canlı Dersler menüsünü seçin.

Ardından mavi renkte yer alan Harici Canlı Ders Ekle butonuna tıklayın.

eba canlı ders oluşturma

2. Adım

Ders linki kısmına Zoom uygulamasından oluşturduğunuz bağlantıyı yapıştırın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizi şöyle alalım: Zoom Canlı Ders Oluşturma ve Başlatma.

Boşlukları size uygun şekilde doldurduktan sonra Öğrencileri Listele butonuna tıklayın. Daha sonra Canlı Dersi Gönder butonuna tıklayın ve dersiniz hazır.

EBA Harici Canlı Derse Öğrenci Nasıl Katılacak?

Öğrenciler sizin oluşturduğunuz canlı ders saatinde EBA’ya girdiklerinde derslerinin olduğuna dair bir uyarı görecekler. İlgili butona tıkladıklarında ise doğrudan canlı derse bağlanabilecekler. Öğrencilerin herhangi bir parola girmelerine gerek yok. Çünkü eklediğimiz bağlantıda parola da şifrelenmiş bir şekilde yer alıyor.

Sormak istediklerinizi yorum formu ile iletebilirsiniz.